Gündem

Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı Arman Üney: Bıçak kemiğe dayandı

Eczacılar ekonomik kriz ve artan döviz kurları altında zor dönemden geçiyor. Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı Arman Üney, ‘’Bıçak kemiğe dayandı’’ açıklamasında bulundu. İşte detaylar.

Türkiye’de ekonomik kriz her geçen gün daha da derinleşiyor. Birçok esnaf kepenk kapatırken sağlık sektörünün temel taşı olan Eczacılarda kepenk kapatma durumunu geldi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türkiye Eczacılar Birliği (TEB) Başkanı Arman Üney, “Bıçak kemiğe dayandı, gücümüz de tahammülümüz de kalmadı, kapanıyoruz” açıklamasında bulundu.

Eczacılar 2009 koşullarında unutuldu

İlaç fiyatlarının hala 2009 kararnamesi ile belirlendiğine dikkat çeken Üney Eczacıların 2009 koşullarında unutulduğunu söyledi.

13 yıl boyunca tüm şartlarını zorlayan eczanelerin artık bu yükü taşıyacak gücü de tahammülünün de kalmadığını belirten Başkan Üney, ‘’Artık kredi borçlarını yeni kredilerle kapatır, personel giderlerini, elektrik faturalarını, kira giderlerini karşılayamaz, ecza depolarına ödemelerini yapamaz hale gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Eczacılar greve hazırlanıyor

Diğer yandan Eczacılar seslerini duyurabilmek için greve hazırlanıyor. Üney, ‘’Eczacıların mücadele ettikleri ekonomik darboğazdan kurtulmak için bir yol haritası belirleme ve kendi kaderini tayin etme zamanının geldiğini, bu amaçla 23-25 Haziran’da Konya’da ülke genelindeki tüm eczacı oda başkan ve yöneticilerinin katılacağı geniş kapsamlı bir toplantı yapacaklarını’’ bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu