BankalarDöviz & Borsa
Trend

Türkiye İş Bankası Borsa İstanbul’da diğer bankalara fark attı

Türkiye İş Bankası Borsa İstanbul’da diğer banka hisselerine açık ara fark atarak yatırımcısını güldürdü. İş Bankası yatırımcısına son bir yılda yüzde 255 kazandırdı. Detaylar haberimizde.

Borsa İstanbul bankacılık hisseleri öncülüğünde yükselişini devam ediyor. Borsa İstanbul BIST 100 endeksi tarihi rekor kırarak 3222 puana yükseldi. En çok kazandıran ise bankacılık hisseleri oldu. Banka hisseleri ardı ardına tavan serilerine sahne olurken XBANK bankacılık endeksi 3633 puana kadar yükseldi.

Bankacılık hisseleri tavan oldu! YKBNK, AKBNK, VAKBN

En çok iş bankası kazandırdı

Borsa İstanbul yükselişine bankacılık hisseleri öncülüğünde devam ederken bankacılık hisseleri özelinde ise en çok kazandıran ise Türkiye İş Bankası (ISCTR) oldu. İş Bankası son bir yılda yatırımcısına yüzde 255 getiri sağladı. Öte yandan bankanın hisse senedi yılbaşından bu yana da yüzde 183 getiri sağladı.

Diğer bankaların ise getirileri ise şu şekilde;

İŞ BANKASI: Son bir ayda yüzde 62.2 yükseldi.  Bankanın hisseleri son bir yılda yüzde 255 ile Garanti, YKB, Ak ve diğer kamu bankalarını geride bıraktı. İş Bankası yılbaşından bu yana da yüzde 183 yükseldi.

YAPI KREDİ BANKASI: Yapı Kredi Bankası son bir yılda İş Bankası’ndan sonra en çok getiri sağlayan banka oldu. Bankanın hisseleri yılbaşından bugüne kadar yüzde 136 artarken, son bir ayda yüzde 62 kazandırdı.

GARANTİ BANKASI (BBVA): Garanti BBVA son bir yılda yüzde 153 artarken yılbaşından bu yana yüzde 120 yükseldi. Aylık getirisi ise yüz de 66 oldu.

VAKIFBANK: Son 2 haftada sert yükseliş yaşayan Vakıfbank hisse senedinin son bir yıllık getirisi yüzde 132 oldu. Bankanın hisseleri yılbaşından bu yana yüzde 126 kazandırırken, sadece son bir ayda yüzde 51 arttı.

AKBANK: Akbank son bir yılda yatırımcısına yüzde 128 kazandırdı. Son bir aylık getirisi yüzde 48 olurken, yılbaşından bu yana getirisi ise yüzde 86 oldu.

HALKBANK: Halk Bankası son bir yılda yüzde 87 getiri sağladı. Bankanın son 8 aylık getirisi yüzde 99 oldu. Halk Bankası hisseleri son bir ayda ise yüzde 84 yükseldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu