Bilgi Merkezi
Trend

Twitter artık Elon Musk’ın! İşte ilk açıklama

Bir süredir Elon Musk ile Twitter yönetimi arasında yapılan satış görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Twitter artık resmen Elon Musk’ın.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak için yoğun görüşmeler sürdürüyordu. Daha önce Twitter’ın yüzde 9,2’lik hissesini satın alan Musk, 14 Nisan’da ise Twitter’ın tamamı satın almak için hisse başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuş bu teklifin ardından Twitter’ın New York borsasında işlem gören hisse senetleri yüzde 5 değer kazanmıştı.

twitter artık resmen elon musk'ın

44 milyar dolara anlaşma sağlandı

Twitter yönetimi bu teklifi ilk başta reddetse de daha sonra yapılan görüşmeler sonucunda anlaşmaya varıldı. Yapılan açıklamaya göre ünlü milyarder Elon Musk sosyal medya devi Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın aldı.

Anlaşmaya varılmasının ardından Elon Musk Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Musk yaptığı paylaşımda, “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır.” İfadelerine yer verdi.

Diğer yandan Elon Musk, Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istediğini, Twitter’ın muazzam bir potansiyeli olduğunu ve onu ortaya çıkarmak için şirket ve kullanıcılarla birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu