Bankalar
Trend

Vakıfbank duyurdu! Artık şubeye gitmeye gerek kalmayacak

Son Dakika haberi geldi. Vakıfbank dijitalleşme yolunda bir adım daha attı. Artık şubeye gitmeye gerek kalmayacak.

Vakıfbank resmen açıkladı. Vakıfbank şahıs şirketi olanların hayatını kolaylaştıracak bir uygulamayı hayata geçiriyor. Vakıfbank, bireysel müşteriler için devreye alınan uzaktan müşteri olma uygulamasını şahıs şirketleri için de hayata geçirdi. Böylece şahıs şirketi sahipleri Vakıfbank’tan hesap açmak için şubeye gitmesine gerek kalmayacak.

Vakıfbank, BDDK tarafından kovid-19 tedbirleri kapsamında bankalara uzaktan hesap olanağı sağlamasının ardından 135 bin yeni müşterisini tamamen dijital kanallar aracılığıyla bünyesine kattı.

Bu yoğun ilgi karşısında Vakıfbank uzaktan müşteri uygulamasının kapsamını genişletme kararı aldı. Vakıfbank yeni aldı kararla birlikte şahıs şirketleri sahiplerine uzaktan müşteri olma yolunu açtı.

Vakıfbank’a nasıl uzaktan müşteri olurum?

Vakıfbank’a uzaktan müşteri olmak isteyen müşteriler ilk olarak Vakıfbank Mobil’i cep telefonlarına indirmelerine gerekiyor.

Uygulamayı indirdikten sonra ‘’Vakıfbank Müşterisi Ol” sekmesine tıklayınız. Ardından NFC (Yakın Alan İletişimi) özellikli telefon aracılığıyla kimlik kartını okutarak yüz tarama gerçekleştiriliyor. Firma sahipleri için müşteri olma işlemi, yüz tanıma teknolojisi ve görüntülü görüşme ile Vakıfbank Mobil üzerinden kolaylıkla tamamlanıyor. İşletme adına vadesiz TL hesabı açılarak, bankomat kartı işletmenin iletişim adresine iletiliyor ve müşteri olma süreci tamamlandıktan sonra müşteriler tüm dijital kanalları aktif olarak kullanabiliyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu