BankalarGündem

Yanlışlıkla banka hesabına 50 milyar dolar yattı

ABD’de yaşayan Darren James’in banka hesabına yanlışlıkla 50 milyar dolar yattı. Bu hata ile James, dünyanın en zengin 25’inci insanı oldu. İşte detaylar.

Amerika Birleşik Devletlerin de film sahnelerini aratmayacak bir olay yaşandı. ABD’de yaşayan Darren James sabah uyandığında telefonuna gelen bildirimde banka hesabına yüklü miktarda para girişi olduğunu gördü. James’in banka hesabına tam tamına 50 milyar dolar yattığını gören James ne yapacağını şaşırdı.

Bu hata sonrası dünyanın en zengin 25’inci insanı James, durumu eşine de söyleyince çift havalara uçtu. Louisiana’da yaşayan 2 çocuk babası James yerel medya, “Bu çok çılgıncaydı, hayatımda bu kadar fazla sıfırı bir arada görmemiştim” açıklamasında bulundu.

50 milyar dolarlık paranın dekont görüntüsü
50 milyar dolarlık paranın dekont görüntüsü

iletişime geçti

Şoku üzerinden atlamasının ardından James, durumu hemen banka yetkililerine bildir. Banka yetkilileri ise hatayı hemen düzeltmek için harekete geçti. James, “Kimin bu tür paralara sahip olduğunu bilmiyoruz. Bankayla iletişime geçip bir hata olduğunu söyledik ve paranın sahibine ulaştırılması için işlem başlattık” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu