Bilgi MerkeziGündem

Yurt dışında çalışmak isteyenlere müjde! İsviçre aylık 62 bin TL’ye 85 bin işçi arıyor, işte şartlar

Yurt dışında çalışmak isteyenler için kaçırılmayacak fırsat. İsviçre aylık 62 bin TL'ye 85 bin işçi arıyor, İşte şartlar.

Yurt dışında çalışmak isteyenlere müjde! Bu şans insanın ayağında hayatta bir kez gelir. 1970’li yıllarda Almanya’nın yaptığı gibi şimdide İsviçre ülkesinde istihdam etmek için iş alımı yapıyor. Başta sağlık sektörü olmak üzere turizm otelcilik, teknisyen, bilgisayar uzmanı ve mühendis gibi çeşitli kadrolarda alım yapılacak. Üstelik istihdam edilen kişilere aylık 62 bin TL maaş verilecek. Kontenjanlar ise 85 bin kişi ile sınırlı. Öte yandan bu rakamın yıl sonuna kadar 365 bin kişiye kadar çıkabileceği belirtiliyor.

İsviçre’ye nasıl gidilir İşte şartlar

İsviçre’ye nasıl gidilir? İşte şartlar

İsviçre’de çalışabilmek için ise bazı kriterleri sağlamak gerekiyor. İlk olarak İsviçre için işçi başvurusu alan DynaJobs, Adecco gibi iş bulma kurumlarına başvuruda bulunmak gerekiyor. Daha sonra yabancı dil bilmek gerekiyor. Bu şartlar zaten birçok ülke için gerekli. Ancak İsviçre bunların yanında İsviçre’de çalışmak isteyen kişilerden devlet yardımı ya da sosyal yardım almadan geçinebileceğinizi kanıtlamanızı ve kalacak bir evinizin olduğu belgelemenizi istiyor.

İsviçre’de yaşam şartları nasıl

İsviçre’de yaşam şartları nasıl?

İsviçre yaşam şartları açısından dünyadaki çoğu ülkeden daha iyi durumda. Hatta İsviçre dünyanın en zengin ülkeleri arasında bulunuyor. İsviçre’de saatlik asgari ücret 23 İsviçre Frangına, aylık ücret ise 4 bin İsviçre Frangı. Bu da bir Türk vatandaşı için saatlik olarak 360 TL, aylık ise 62 bin TL maaş anlamına geliyor.

Diğer yandan İsviçre’de ortalama bir iPhone 13 fiyatı 1000 euro ile 1100 euro arasında değişmektedir. Ortalama ev kiraları ise 2000 ile 1800 İsviçre frank’ı arasında değişmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu