BankalarBilgi Merkezi

Ziraat Bankası ihtiyaç, konut, taşıt kredi hesaplama! Ne öderim

Kredi çekmek isteyenler en çok başvurduğu banka olan Ziraat Bankasının ihtiyaç, konut, taşıt kredi hesaplaması. Ne kadar çekersem ne kadar öderim. İş yanıtlar.

Türkiye’nin en büyük kamu banklarından olan Ziraat Bankası kuşkusuz kradi kullanımında en çok tercih edilen bankalardan birisi. Hal böyle olunca da kredi kullanmak isteyen kişiler Ziraat Bankasının ihtiyaç, konut, taşıt kredi hesaplamasını merak ediyor. Kişiler Ziraat Bankasından ne kadar çekersem ne kadar öderim sorusunun yanıtını arıyor. İşte tüm bu soruların yanıtları.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi en fazla 36 ay vade ile kullanılabiliyor. Çekilen kredi tutarına göre de bu vade değişiyor. Bu kapsamda Ziraat Bankası 50.000 TL’ye kadar olan krediler için 36 ay, 50.001 TL ve üzeri ile 100.000 TL arası krediler için 24 ay ve 100.001 TL ve üzeri olan krediler için ise 12 ay vade ile ihtiyaç kredisi vermektedir.

Ziraat Bankasında 50 bin TL tutarında 24 ay vade ile çekilen bir ihtiyaç kredisi için aylık 2.753,41 TL ve yüzde 1.89 faiz ödemesi yapılması gerekmektedir.  Diğer miktarlar için Hesaplama Aracı

Ziraat Bankası Taşıt kredisi hesaplama

Ziraat Bankasından ister 0 km ister ikinci el olsun  48 aya varan vade ve uygun faiz seçenekleriyle avantajlı taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Diğer yandan Ziraat Bankası taşıt kredisi 0 km ve en fazla 5 yaındaki araçlar için kullanılabilmektedir ve vade süresi 48 ay ile sınırlıdır.

Ziraat Bankasından 400 bin TL olarak çekilen taşıt kredisi için 12.975,10 TL aylık taksit yüzde 1.59 faiz ödemesi yapılması gerekmektedir. Diğer miktarlar için Hesaplama Aracı

Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama

Ziraat Bankası konut kredisini vadesi 120 ay (10 yıl) ile sınırlıdır. Bu vadenin üzerinde Ziraat Bankasından konut kredisi çekilememektedir.

Diğer yandan Ziraat Bankası konut kredisini ekspertiz değeri 500.000 TL ve altında olan konutlara ekspertiz değerinin %90’ına kadar, 500.000 TL’nin üzerinde olan konutlara ise ekspertiz değerinin %80’ine kadar 120 ay vade ile kullanılabilmektedir.Öte yandan banka gayrimenkulü ipotek ettirir ve gerekli görmesi halinde ek teminat talep edebilmektedir.

Ziraat Bankasından çekilen 500 bin Tl konut kredisi için aylık 84.739,44 TL taksit ve yüzde 1.36 faiz ödenmesi gerekmektedir. Diğer miktarlar için Hesaplama Aracı

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu