Orman Genel Müdürlüğü 9.500 TL maaşla 249 personel alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü yüksek maaş imkanı ile toplamda 249 kişiye istihdam sağlayacak. Başvuru şartları resmen duyuruldu. Alım yapılacak kadrolar hakkında bilgi verildi.

Orman Genel Müdürlüğü 9.500 TL maaşla 249 personel alacak

Orman Genel Müdürlüğü 2023 yılı kapsamında personel alımı yapacak. Adayların merakla beklediği duyuru geldi ve Türkiye geneli fakrlı bölgelerde bulunan Taşra teşkilatı müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere 249 Orman Mühendisi alımı yaplacağı açıklandı.

Tarım ve Orman Bakanlığından gelmiş olan duyuruya göre Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 249 Orman Mühendisi alımı sadece başvuru şartlarını sağlayan adaylardan yapılacak.

Duyuru 20 Aralık 2022 Geldi!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci 20 Aralık 2022 tarihi ile yayımladığı duyuru ile Kamuya 1613 kişilik kadro ile Sözleşmeli perosnel alımı yapılacak. Bu pozisyondan 249 u Orman Mühendisi adaylarına verildi.

orman-11.jpg

OGM Personel Alımında Başvuru Şartları Ne Olacak?

Orman Genel Müdürlüğü personel alımları 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı'da Olacak!

OGM Personel alımında adaylardan KPSS şartı aranacak. Bu kapsamda Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

orman-13.jpg

Eğitim Şartı Nedir

Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümünden mezun olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman?

İlgili alım ilanı 2023 yılı Ocak ayında yayımlanması bekleniyor.

Orman Mühendisi Maaşları Ne Kadar?

Kamuda görev yapmakta olan Orman Mühendisi maaşları ortalama olarak 9.500 TL civarındadır. Bu rakam tecrübe ve diğer unsurlara göre değişkenlik gösterebilmektedir